18 Ocak 2009 Pazar

Arama Motorlarının Anahtar Kelimeleri Gormesini Saglayın

Arama Motorlarının Anahtar Kelimeleri Görmesini SağlayınZiyaretçiler sitenize nasıl ulaşıyor hiç düşündünüz mü? Çok kolay, Kelimeler düşünürsünüz, hayal edersiniz ve arama motorlarına yazarsınız. İşte bunlar bizim için hedef anahtar kelimelerdir.

Örneğin; Bir hediye sitesine sahipsiniz ve herhangi bir ziyaretçi arama motoruna “Online Hediye Satışı” yazıyor. Arama motorlarında ilk 10 da çıkabilmeniz için bu kelimelerin sizin anahtar kelimeleriniz olması gerekiyor.

Sitenizin içeriğini yansıtan farklı hedef anahtar kelimeler kullanın. Yada kadınlar ilgili bir hediye sayfanız var. Bunda da hedef anahtar kelimeniz “Kadınlar için hediyeler” olabilir. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilmek için Anahtar kelime araçlarına bakabilirsiniz.

En önemli nokta anahtar kelimelerin 2 veya daha fazla kelime içermesidir. Anahtar kelime kullanırken sadece 1 kelime seçmemeye çalışın.

Anahtar kelimelerinin sitenize iyi yerleştirildiğinden emin olun. Title tagını doğru kullanmayı öğrenin. Başlık tagını atlamak sitelerin popüleritesinin düşmesinin en önemli nedenidir.

Başlık kısa ve etkileyici olmalı, 3-4 kelimeyi geçmemeli, kelimeler birbirlerinin destekleyicisi olmalı. Örnek verecek olursak ilk kelime “Online hediye satışı” ise ikinci kelime “Online hediye alışverişi” olabilir. Ayrıca farklı cümlelerde deneyebilirsiniz “Online hediye satış mağazası" gibi Bunlar arama motorlarında etkileyici, kısa ve listelenmiş şekilde çıkığında, ziyaretçiler sitenize gelmek için tıklayacaklardır.

Arama motorları başlıktaki anahtar kelimeleri ve ilk paragraftaki anahtar kelimeleri daha çok tercih eder. Aynı zamanda anahtar kelimeleri içerikte kullandığımızda

tagını kullanmalıyız

Technorati Tags: - - -

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder