18 Ocak 2009 Pazar

Blog Acarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blog Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler


İyi bir tema seçin. İyi bir tema seçmelisiniz. Blogger’ın kendi temalarından kullanmanızı tavsiye etmem. Nasıl ki bir bilgisayar aldığınızda güzel bir wallpaper ararsanız aynı onun gibi konunuza uygun bir tema bulun ve onu kullanın. Peki bu temaları nereden bulacaksınız? Tabi ki internetten. Bu şekilde yüzlerce tema bulabilirsiniz. Ayrıca JackBook ve eBlog Templates’ten de tema bulabilirsiniz.

Ayrıca temanızı çok sık değiştirmeyin, bir temaya karar verin ve onda devam edin. Kısa aralıklarla tema değiştirmek iyi bir fikir olmayabilir.


Blogunuzu Kişiselleştirin. Blogunuzu başkalarının bloguna benzemeyecek şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız. Bunun içen Header dan başlayabilirsiniz. Basit bir logo veya resim ekleyebilirsiniz. Blogunuzun başlığına tanımlamalar ekleyebilirsiniz. Blogunuza reklamlar ekleyebilirsiniz. Ama bunu da fazla abartmayın.


Kullanışlı Sayfa Elementleri ekleyin. Sağ kolona bazı sayfa elemanları ekleyebilirsiniz. Örneğin: Arşiv, Kategori, Son makaleler gibi. Ayrıca çok fazla widget veya sayfa elementi eklemediğinizden emin olun. Takvim veya sayfa gibi elementleri kesinlikle kullanmayın. Çünkü genellikle okuyucular böyle şeylere ihtiyaç duymaz.

Esinlenin. Başka bloglara bakın. Onlardan esinlenin. Blogunuza faydalı olabileceğini düşündüklerinizi sizde kullanmaya çalışın. Bazı teknikleri kopyalayabilirsiniz, ama her şeyi kopyalamayın.

Umarım yazdıklarım işinize yarar ve faydalı olur. Ben de bu bilgileri başka insanlardan aldığım deneyimlerle öğrendim.

Yorumlarınız bekliyorum :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder