18 Ocak 2009 Pazar

Blogger / Blogspot Basligini Optimize Etmek


Title, Meta Title, Meta Description and Meta Headlines bir websitenin yada herhangi bir blogun en öneli parçalarındandır. Meta taglar bir blogun arama motorlarında yükselmesi ve Pagerank değerlerinin artmasını sağlar. Aşağıdaki kodlarla blog temanızda ayarlamalar yaparak Pagerank değerinizin artmasını sağlaya bilirsiniz.


1. Edit HTMl ve aşağıdaki kodu blun

<title> <data:blog.pageTitle/> </ title>

2. Yukarıdaki kodu aşağıdakiyle değiştirin


 <b:if cond='data:blog.pageType == "item"'> <title> <data:blog.pageName/> | <data:blog.title/> </title> <b:else/> <title> <data:blog.pageTitle/> </title> </b:if>4 yorum:

 1. Kullanmak istedigim bi blog skini mevcut ama entry title'lar mevcut degil skinde gosterilmiyo, sadece girdiler var, herhangi bi codela duzeltebilir miyim bunu/neyi degistirmem gerekir html ustunde?

  YanıtlaSil
 2. Temanın linkini paylaşırsanız belki yardımcı olabilirim.

  YanıtlaSil
 3. http://www.blogskins.com/info/122827/, ayrıca blogspot sablonlarından rahatca ulasılabilen o kaydı duzenle, epostayla gonderme linkleri de mevcut degil, nasıl ulasmam editlemem bekleniyosa. skini gercekten begendim ama kullanıssız ziyadesiyle, eger yardımcı olabilirseniz pek guzel olur, tesekkurler simdiden.

  YanıtlaSil
 4. Belirttiğiniz şablon klasik şablon türünde hazırlanmış sadece html kodlarında oluşan bir şablon. Tavsiyem Blogger Yönetim panelinden Şablon --- Tasarım Özelleştir sekmesine geçmeniz. Şu an kullandığınız tema ileride geliştirmek istedğinizde ve yeni birşeyle eklemek istediğinizde sıkıntı çıkartabilir.

  YanıtlaSil