18 Ocak 2009 Pazar

Blogunuza istediğiniz düzeyde ziyaretci gelmiyor mu?

Blogunuza istediğiniz düzeyde ziyaretçi gelmiyor mu?Kaliteli, ilginç, orijinal içerikli siteniz için blog okuyucularınıza zaman tanıyın. Blogunuza içerik olarak teknik konularda yazmanız gerekli değil, sadece ilgilendiğiniz alanlardaki deneyimlerinizi yazabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizi arttırmak için dikkat etmeniz gerekenler:

1. İlk olarak ilginç bir başlık bulun. Bu başlık geçerli ve benzersiz bir başlık olmalı.

2. Bogunuza yazmak için acele etmeyin ve birçok blog açmaya çalışmayın. Zamanla yazılarınızı çoğaltın göreceksiniz blogunuza yorumlar yapıldıkça sizde yazı yazmaya devam edeceksiniz.

3. Problemleriniz üzerinde düşünün ve çözümler üretin. Deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi yazın, ziyaretçilerinizden yazılarınıza yorum yapmasını isteyin. Bu blogunuz için adeta direk görevi görür.

4. Çok fazla resim kullanmayın. Blog içerik demektir. Bu sitenize gelen ziyaretçilerin geçerli okuma yapmalarını sağlar. Kendi resminizi tabi ki koyabilirsiniz :)

5. Blog okuyucularınıza sitenizle alakalı ana düşünceyi vermeye çalışın. Böylece ziyaretçiler sitenize tekrar tekrar gelecektir. Ziyaretçilerinizle aranızda gerginlik yaratmayın.


6. Bağlantı linklerine dikkat edin. Ziyaretçiler sizin sitenize çok kolay geldiği gibi bir blogdan diğer bloga çok kolay geçebilir.

Yukarıda anlattıklarımızın acaba hepsi doğrumu? Bu özellikleri ben de her zaman aklımda tutarım. Ama bazen bende unutuyorum :)

Bu yazı size faydalı olduysa yorumlarınızı bekliyorum. En iyi dileklerimle….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder