12 Mayıs 2009 Salı

Neden Twitter (Ya da nam-ı Diğer Cıvıltı)?

Twitter her geçen gün aklımızdaki sorulara anlık cevap alabilieceğimiz bir araca dönüşüyor. 2 yaşındaki micro blogging platformu hızlı bir şekilde büyüyor. Bilmeyenler için söyliyelim Twitter birinin okuduğu ya da gönderdiği birşeyi diğerinin update yaptığı ücretsiz bir sosyal network ağı ve micro blogging servisidir. Güncellemeler kullanıcının profilinde görüntüleniyor kayıtlı kullanıcılarda bunu görebiliyor. Ayrıca kullanıcılar updatelere SMS, RSS, e-mail vs aracılığıyla da ulaşabilirler.

Eğer bir iPhone sahibiyseniz ücretsiz twitter uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Twitter hesabınızı Facebook ile interactive bir şekilde kullanabilir ve Twitter kullanıcılarına ulaşarak bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Kendi profiliniz gerçek zamanlı reklam platformu gibi kullanarak, sizi izleyenlere herhangi bir ürününüzün tanıtımını yapabilirsiniz veya sitenizin reklamını yaparak daha çok ziyaretçi çekebilirsiniz.

Twitter Home

Not: Burada Twitter ile ilgili daha ayrıntılı ve profesyonel bir makale var. Belki ilginizi çeker diye düşündüm. Click here

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder