11 Mayıs 2009 Pazartesi

Yönetici Yorum ve Ziyaretçi Yorum Kutularının Arka Planını DeğiştirmekGeçtiğimiz günlere bir arkadaşım admin commet box ile ziyaretci comment box farklı arkaplanlarda yapıp yapamayacağımı sormuştu. Bunu yapmak aslında çok kolay, temanıza ufak tefek ayarlamalarla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu anlatımla ilgileniyorsanız dikkatlice okuyun :)until the end.

comment boxBildiğiniz gibi her temanın farklı kodlama ve dizaynı vardır. Bunula birlikte biz burda örnek olması açısından Minima Template'i kullancağız. Aşağıdaki adımları izleyelim.

 1. Blogger
 2. Layout
 3. Edit HTML
 4. Download Full Template. Temanızın back up alın.Ne olur ne olmaz.
 5. Expand Widget Template'i tıklıyoruz

  expand-widget-templates

 6. Temanızda bu kodu bulun.
  ]]></b:skin>


 7. Aşağıdaki kodu yukarıdaki kodun üstüne yapıştırın


  .comment-admin {  clear: both;  margin: 10px 0 14px 0;  padding: 10px;  width: 400px;  background: #eee;  color:#000;  }
 8. Aşağıdaki kodu bulun:

<dd class='comment-body'><b:if cond='data:comment.isDeleted'><span class='deleted-comment'><data:comment.body/></span><b:else/><p><data:comment.body/></p></b:if></dd><dd class='comment-footer'><span class='comment-timestamp'><a expr:href='data:comment.url' title='comment permalink'><data:comment.timestamp/></a><b:include data='comment' name='commentDeleteIcon'/></span></dd>9. Kırmızı yazan kodu bulduğunuz kodun üstüne yapıştırın.
<b:if cond='data:comment.author == data:post.author'><dd class='comment-admin'><p><data:comment.body/></p></dd><b:else/>

 1. Temayı kaydedin.


 2. İşlem tamam.


Note:Yukarıda yaptığımız işlem CSS kodlarının basit bir şekilde yerleştirilmesiydi. Sizde kendi yaratıcılığınızı kullanarak bunu geliştirebilirsiniz.2 yorum:

 1. En son verdiğiniz kodda bir b:if kodu açmışsınız ancak onu kapattırmayı unutmuşsunuz sanırım ilk verdiğiniz kodun üstüne ikinci verdiğiniz kodu, ilk verdiğiniz kodun altına da <-/b:if-> kodunu yerleştirmek gerek :)
  İyi günler

  YanıtlaSil
 2. Evet gözden kaçmış olabilir, destek için teşekkürler

  YanıtlaSil