8 Haziran 2009 Pazartesi

sEO ama Nasıl SEO?

SEO’nun amacı organic arama trafiği içerisinden sitenize ziyaretçi çekmektir. Bu amaç Google gibi arama motorlarında daha üst sıralarda indexlenmeyi sağlayarak yüksek rank değerlerine sahip olmamıza yardımcı olur.

İyi Seo Kötü Seo

Geçen zaman içerisinde insanlar arama motoru pagerankları konusunda birçok bilgiye sahip oldular. Bundan dolayıdır ki SERPs sonuçlarında yüksek rank değerlerine sahip olunuyor. Bununla birlikte iyi seo çalışmaları olduğu gibi kötü seo çalışmaları da vardır.

Beyaz Seo (white Hat Seo)

SEO’nun doğru bir şekilde yapıldığı çalışma mantığını ifade eder. Arama motorları tarafınfan ve arama sonuçlarında kalıcı sonuçlar almanızı sağlar.

Örneğin; İyi bir içerik ile kazırlanmış ve belirli bir konuya ağırlık veren siteler White SEO konsundan iyi sonuçlar verir.

Kara Seo (Black Hat Seo)

İnsanlar birçok konuda sabırsız davranarak kısa yollar elde etmek isterler. Bu kısa yollar gerçek dünyada geçerli olabilir belki ama sanal alemde kabul edilebilir bir durum değildir.

Kara SEO’nun amacı bir anlamda arama motorlarını kandırmayı, aldatmayı ifade eder. Ancak Google gibi arama motorları akıllıdır ve Black Hat SEO tekniklerini engeller. Siteniz bir kere engellendiğinde ban yersiniz ve indexten çıkartılırsınız.

Aldatma yolları kullanılarak hızlı sonuç almayı idafe eden Black Hat SEO tekniklerinden uzak durun.

Sonuç olarak; Özgün içerikli bir blog oluştururken amacımız, Beyaz SEO teknikeri kullanarak sitemizi güncel tutmak organik ziyaretçi ile zaman çerisinde arama trafiğini artırmaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder