6 Temmuz 2009 Pazartesi

Blogger / Blogspot Icon / Favicon Eklemek (ayrıntılı)

blogger Birçok blogcu kendi bloglarını özgün hale getirebilmek için kullandıkları araçlardan bir tanesi de bloglarına icon/favicon eklemektir.

Bu yazımızda blogumuza favicon eklemeyi öğreneceğiz.

1. Resim Hazırlamak: ilk olarak JPG veya PNG formatında bir resim hazırlamalı veya bulmalıyız. resmimizin boyutu 4:1 ratio dan az olmalıdır. Yani resmimiz 10 KB JPG veya 2.5 PNG olmalıdır. Ve ayrıca hazırladığımız resim 20X20 pixel veya daha az olmalıdır.

2. Resmi Yüklemek: Hazırladığımız resmi bir resim upload hosting sitesine yüklüyoruz. Bunun çin PhotoBucket veya Imageshack sitelerini kullanabilirsiniz.

3. Resmimizi upload yaptıktan sonra artık elimizde resmimize at bir link var. HTML düzenle den resmimizi “tiitle” tag ve “b:skin”  tagları arasına yerleştiriyoruz. Eğer tagları bulmakta zorluk çekiyorsanız Mozilla’dan CTRL + F yoluyla tagları bulabilirsiniz.

 

 

 

<title><data:blog.pagetitle>
<link href='resmimizin direk linki' rel='shortcut icon' type='image/vnd.microsoft.icon'/>
<b:skin>

 

Kaydet diyoruz ve blogumuza bir favicon ekledik.

2 yorum:

 1. sagoL Dostum..
  www.cinepaylas.com

  işe Yarıyor..

  YanıtlaSil
 2. merhaba,
  Maalesef başaramadım.
  resmim, jpg file.
  <-title><-/title->
  <-link href=’http://2.bp.blogspot.com/_jA-SP6SAtfY/SrHkJ1oLRAI/AAAAAAAABTo/fi3F7lSh5t4/s1600/sb_arrow.jpg' rel='shortcut icon'
  type='image/vnd.microsoft.icon'/->
  <![CDATA[/*

  şeklinde yazdım ama şu hatayı veriyor: Düzgün bir şekilde oluşturulmadığından şablonunuz çözümlenemedi. Lütfen tüm XML öğelerinin düzgün biçimde kapatıldığından emin olun.
  XML hata iletisi: Open quote is expected for attribute "{1}" associated with an element type "href".
  Nerde hata ediyorum acaba?
  Desteğiniz için şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil