5 Temmuz 2009 Pazar

Pagerank Nasıl yükseltilir?

pagerankyükseltmek

Blogunuzun Pagerank değerlerini artırmak istiyor musunuz? Pagerank nasıl yükseltilir öğrenmek ister misiniz?

Her şeyden önce pagerank sitelerin önemliliğini belirten bir özelliktir. Yani Google’nin gözünde pagerankı yüksek siteler önemli sitelerdir.  Pagerank yükseltmek pagerank algoritmasını anlamaktan daha kolaydır.

Pagerank güncellemeleri 3 ayda bir yapılmasına rağmen son zamanlarda daha kısa aralıklarla yapılmaya başlandı.

Pagerank algoritmasını burada anlatmamız mümkün değil ancak DOFOLLOW BACLINKler en önemli kısmıdır. Eğer DOFOLLOW yapısını iyi anlar ve uygularsak pagerank yükseltmeniz kolaylaşır. Şimdi bu konuyu biraz açalım:

1. Dahili DoFollow Linkler:   Blog içerisinde gezinmenin iyi ayarlandığı bloglar pagerank konusunda şanslıdır. Yani Arşivleme, Site haritası gibi sayfaların ve konuların birbiriyle organize bağlanması pagerank yükseltmek konusunda size kolaylık sağlar

2. Doğal DoFollow Linkler: Blogumuza yeni yazılar eklediğimizde genellikle harici linkler veririz. İşte bu kullandığımız linkler DOFOLLOW linklerdir. Aynı şekilde özgün içerikli bir makale yazdığımızda başkaları da kendi bloglarından sizin blogunuza link verebilirler. Bu da pagerank konusunda size yardımcı olan bir konudur.

3. Blog Carnivals: Blogcarnivals.com, yazılarınızın eklediğiniz linkler içeren bir sitedir. bu site ingilizce olduğu için üzerinde şu an fazla durmuyorum.

4. DoFollow Link Değişimi: Link değişimi internet üzerinde brçok insanın kullandığı doğal bir yapıdır. Kaliteli sitelerle link değişimi yaparsanız pagerankınızı olumlu etkiler.

5. DoFollow Reviews: Diğer bloglardan kendi blogunuz için değerlendirmeler yapmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca size  birçok dofollow link sağlayabilecek  review servisleri vardır. Ancak bunların çoğu ücretlidir. Bu da pagerank mimarisinde size olumlu katkı sağlayabilecek bir özelliktir

6. DoFollow Text Link. Text link servisi sağlayan birçok internet sitesi vardır. bunların bazıları DOFOLLOW lnk verebilirler. Bu tip servislerin temel özelliği genellikle oy alma yoluyla işlem yaparlar ve bu da page rank değereleriniz artırmada olumlu bir etkiye sahiptir.

Sonuç olarak; Pagerank artırmak için bazı yasal tekniklerden bahsettik. Herşeyden evvel blogumuzun özgün olmasına özen göstermelisiniz ve pagerank  artırmayı uzun vadede planlayarak sağlam ve kalıcı adımlarla internette yüksek pagerank değerleriyle var olabilmek hayal değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder