9 Temmuz 2009 Perşembe

SEO’yu Olumsuz Etkileyen 4 Faktör

Bildiğiniz gibi SEO uygulamaları yüksek Pagerank değerleri elde etmek için önemlidir. Ancak yaptığınız SEO çalışmalarını olumsuz etkileyen faktörler de vardır. Bu yazımızda SEO’yu olumsuz etkilyen bu faktörlerden bahsedeceğiz.

1. Resimler: Resimler sayesinde belki 100 kelime ile anlatabileceğimiz bir konuyu sadece bir resim ile anlatabiliriz. Bununla birlikte blogumuzda hem çok fazla hem de büyük boyutlu resimler kullnmak SEO konusunda bize bir fayda sağlamaz. Özellikle resim kullanmak istediğiniz bir durum varsa mutlaka ‘Alt’ taglarıyla beraber kullanın.

2. JavaScript: Blogumuzda çok fazla Javascript kodları kullanmak hem blogunuzun yavaş yüklenmesine neden olur hem de yaptığınız SEO ayarlamalarını olumsuz etkiler. Javascript kodlarını kullanın ama abartmayın.

3.  Çerçeve: İnsanlar bloglarını görsel olarak iyileştirmek için çerçeveler kulanırlar. Çok fazla çerçeve kullanmak da SEO’yu olumsuz etkiler.

4. Flash: Yukarıda anlattıklarımız bir yana en krtik nokta Flash dosyalarıdır. Çünkü arama motorları Flash dosyalarını tanımaz ve indexlemez. Flash dosyaları kullanarak kendi blogunuzu kendi elinizle öldürmüş olursunuz. Flash dosyaları kullanmayın.

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder