7 Ağustos 2009 Cuma

Seo Uyumlu Blogger/Blogspot Tema

 bloggerloveBlogunuza bir tema yüklerken, o temanın SEO özelliklerinin olmasını istemeniz en doğal hakkınız. En azından Blogspot temalar temel bazı SEO özellikleriye beraber gelmelidir. Daha sonra biz onların üzerinde değişiklik yapabilmeliyiz.

Bu zamana kadar ki deneyimlerimle söyleyebilirim ki, hiçbir blogger teması SEO uyumuyla beraber gelmiyor. Hatta bırakın SEO uyumlu olması blogger temaları sizin Google tarafından indexlenmenizi geçiktirecek özeliklerle beraber geliyor. Maalesef ben bunun tema yapan kişiler tarafından özellikle yapıldığını düşünüyorum.

Bugüne kadar incelediğim hiçbir Blogger teması h1 tagı eklenmiş olarak gelmedi. Halbuki Blog başlığının H1 tagı olması gerektiğini dünya alem biliyor. Hele bir de siz blogunuzun başlığını nasıl h1 yapacağınızı bilmiyorsanız işiniz daha da zor.

H1 tagı yada h tagları diyebileceğimiz özellikler Google uzmanları tarafından defalarca dile getirilmesine rağmen Blog tema başlıkları H2, H3 taglarıyla beraber gelmeye devam ediyor. İsterseniz siz de bir kendi temanızda bir deneyin Blog başlığınızı, makale başlıklarınızı, alt başlıklarınıza bir bakın h tagları nasıl yapılandırılmış?

Diğer bazı SEO özellikleri belki tolere edilebilir belki ama H taglarını tolere etmemiz söz konuzu bile olamaz.

Benim tavsiyem seçtiğiniz temayı kullanmadan önce özellikle h taglarını gözden geçirmeniz yada bilmiyorsanız bilen birisinden yardım almanızdır. Aksi takdirde sitenize bir türlü ziyaretçi gelmez siz de bekler durursunuz.

3 yorum: