4 Ağustos 2009 Salı

Temmuz Ayı Gelir Raporu (Adsense, Affiliate…)

Bloglardan para kazanma adına birçok şey söyleniyor, tartışılıyor. Kimine göre internet üzerinden para kazanmak boş işlerle uğraşmakla aynı anlama geliyor, kimine göre ise ciddi gelir kaynakları elde edilen bir kazanç kapısı.

Türkiye’deki tartışmaları bir kenara bırakarak, benim de takip ettiğim bloglardan bir tanesi olan Shoutmeloud blogunun Temmuz ayı Adsense de dahil gelirini sizinle paylaşmak istiyorum.

howimakemoneyonline

  • Google Adsense :  150$
  • Direct Advertisement : 67$
  • Affiliate Sales : 432$
  • Blogspot to Wordpress : 135$    

       Toplam: 784$ 

Gördüğünüz gibi Shoutmeloud blogu Temmuz ayında 784 $ gelir elde etmiş. Dikkat çeken taraf ise Affiliate Sales yoluyla Temmuz ayında diğer reklam seçenekleri arasında büyük fark yaratmış olması. Dolayısıyla sadece Adsense gelirlerine bağlı kalmak yerine diğer alternatifleri de değerlendirerek yüksek kazançlar elde etmek mümkün.

 

2 yorum:

  1. Bu şekilde baclink elde etmeyi düşünüyorsanız baştan hata yapıyorsunuz demektir. Google bizi bizden daha iyi tanıyor. Sizin ne yapmaya çalıştığını anlamıyor mu zannediyorsunuz? Bence biraz daha dikkatli hareket edin,indexte yukarı çıkayım derken indexin dibini boylayabilirsiniz.

    YanıtlaSil